realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027 pt. „Automatyzacja i robotyzacja procesów: technologicznego i transportu wewnętrznego w przedsiębiorstwie Podłogi Sp. z o.o.”
Celem projektu jest wdrożenie rozwiązań zmierzających do transformacji przedsiębiorstwa Podłogi Sp. z o.o. w kierunku Przemysłu 4.0.
W projekcie będzie zrealizowane zadanie:
wdrożenie rekomendacji wynikających z opracowanej mapy drogowej, w ramach, którego zakupiona zostanie linia do przygotowania warstwy nośnej i prasowania.
Rezultatem wskazanych działań będzie automatyzacja i robotyzacja procesów technologicznego i transportu wewnętrznego.
Realizacja projektu przyczyni się do:
poprawy wydajności,
poprawy produktywności,
poprawy ekologii procesów,
poprawy poziomu bezpieczeństwa,
zmniejszenia kosztów produkcyjnych,
zwiększenia obrotów i przychodów,
podniesienia rentowności,
wzrostu znaczenia marki produktu/przedsiębiorstwa, a także lepszej rozpoznawalność na rynkach lokalnym i globalnym,
rozszerzenia oferty produktowej.
Grupa docelowa odbiorców projektu:
pracownicy firmy Podłogi Sp. z o.o.,
dotychczasowi i przyszli klienci
dostawcy i partnerzy biznesowi.
Termin realizacji: 01.10.2024-31.12.2027 Wartość projektu: 8 159 820,00 PLN Dofinansowanie projektu: 3 000 000,00 PLN
PODŁOGI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
realizuje projekt dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) pt. „Inwestycje ułatwiające transformację spółki Podłogi Sp. z o.o. w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym szansą na poprawę jej konkurencyjności”
Celem przedsięwzięcia poprawa konkurencyjności i umocnienie pozycji rynkowej poprzez inwestycje w ułatwiające transformacji przedsiębiorstwa MŚP w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.
Efektem realizacji projektu będzie:
zmniejszenie zużycia surowców, materiałów w procesach produkcyjnych spółki poprzez montaż nowoczesnej Linii technologicznej do szpachlowania
zmniejszenie ilości odpadów poprzez poprawę efektywności procesów produkcyjnych,
zmniejszenia zużycia energii elektrycznej konwencjonalnej
zwiększenie wykorzystania OZE poprzez montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 578,88 kW
zmniejszenie zużycia energii elektrycznej pierwotnej w wyniku zastosowania OZE o 1 314,83 MWh
zmniejszenia energii pierwotnej w wyniku realizacji projektu łącznie o 1 937,71 MWh
redukcja emisji CO2 o 779,23 CO2/rok
Od strony biznesowej realizacja projektu wpłynie pozytywnie na:
wzrost rentowności
możliwość wprowadzenia nowych wyrobów oraz poszerzenia grona odbiorców, w tym również wejścia na rynki zagraniczne
skrócenie czasu realizacji zamówień
poprawa i utrwalenie wizerunku innowacyjnej i ekologicznej firmy
Termin realizacji: 01.01.2025-31.12.2025 Wartość projektu: 4 434 320,96 PLN Dofinansowanie projektu: 2 659 692,57 PLN
Realizujemy projekt Nr FEPW.01.03-IP.01-0179/23 pt.: „Opracowanie modelu GOZ-transformacji PODŁOGI sp. z o.o. celem wdrożenia działań rekomendowanych w zakresie Gospodarki Obiegu Zamkniętego sprzyjających racjonalnemu gospodarowaniu energią elektryczną pozyskaną ze źródeł odnawialnych oraz wymianie linii produkcyjnej na urządzenia energooszczędne i sprzyjające tworzeniu symbiozy przemysłowej w zakresie przekazywania odpadów drzewnych i trocin do firm produkcyjnych” Projekt jest finansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 Priorytet FEPW.01 Przedsiębiorczość i Innowacje Działanie FEPW.01.03 Gospodarka o obiegu zamkniętym w MŚP - etap I kwota dofinansowania: 82 781,00 PLN wartość projektu: 82 781,00 PLN
Celem projektu jest wdrożenia działań rekomendowanych w zakresie Gospodarki Obiegu Zamkniętego sprzyjających odzyskowi i ponownemu wykorzystaniu odpadów produkcyjnych, racjonalnemu gospodarowaniu energią elektryczną pozyskaną ze źródeł odnawialnych oraz budowaniu symbiozy przemysłowej”
Przedmiotem projektu jest realizacja usług doradczych prowadzących do przygotowania modelu biznesowego GOZ-transformacji w przedsiębiorstwie PODŁOGI sp. z o.o. celem wdrożenia rozwiązań sprzyjających ponownemu wykorzystaniu odpadów i odnawialnych źródeł energii oraz magazynowania energii. W ramach przygotowania modelu planuje się przeprowadzenie następujących działań:
Analiza przedsiębiorstwa pod kątem: technologicznym, organizacyjnym, logistycznym, produkcyjnym/produktowym, sprzedażowym.
Analiza stanu obecnego i propozycje zmian w formie modelu biznesowego.
Analiza przedsiębiorstwa pod kątem możliwości wdrożenia GOZ.
Analiza SWOT w zakresie wdrożenia modelu GOZ.
Analiza ryzyka.
Uzasadnienie dla podjęcia decyzji o realizacji projektu wdrożenia zasad gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ).
Propozycja zmian w przedsiębiorstwie związanych z wprowadzeniem GOZ, w tym przeprowadzenie analiz i badań w postaci rekomendacji oraz stworzenie harmonogramu działań w postaci mapy drogowej.
Określenie struktury kosztów w projekcie wdrażania GOZ wraz ze wskazaniem planowanych źródeł finansowania wdrożenia GOZ.
Rezultaty:
Wdrożenie rekomendowanych w Modelu GOZ technologii wspierających gospodarkę obiegu zamkniętego, takich jak: instalacja paneli fotowoltaicznych, magazynu energii, wymiana parku maszynowego w urządzenia energooszczędne oraz zastosowanie nowoczesnych narzędzi do zarządzania zasobami. Nie wyklucza się zastosowania systemu teleinformatycznego umożliwiającego zrezygnowanie z prowadzenia dokumentacji w formie papierowej, który pozwoli na efektywniejsze gospodarowanie zasobami i integrację systemu zamówień z produkcją i składem materiałów.
Zmiany w procesach i procedurach poprzez dostosowanie procesów i procedur zgodnie z zaleceniami audytu. Stopniowe wprowadzanie nowych praktyk, które będą wspierać zasady obiegu zamkniętego.
Optymalizacja procesów produkcyjnych.
Wprowadzenie systemu oceniania efektywność wprowadzonych działań i dostosowanie strategii określonej w Modelu GOZ.
Grupą docelową projektu jest przedsiębiorstwo objęte wsparciem.